Dekanın Mesajı

Sevgili meslektaş adaylarım, Marmara, Karadeniz, İç Anadolu ve Ege Bölgelerinin kesim noktaları üzerinde yer alan, ülkemizin farklı bölgelerinde yetiştirilen birçok ürünün yetişebildiği, zengin su kaynakları ve üç farklı iklim tipinin görüldüğü Bilecik ilinde yer alan Fakültemize hoş geldiniz.

Fakültemiz genç ve dinamik eğitim kadrosu, uygulama alanları ve laboratuvarları ile sizleri iyi bir Ziraat Mühendisi olarak yetiştirmeye hazırdır.

Eğitim-Öğretim faaliyetlerine 2012 yılında başlayan Fakültemiz, günümüzde Ziraat Mühendisliği ve Biyosistem Mühendisliği kapsamında öğrenci kabul etmektedir. Ziraat Mühendisliği programı öğrencileri ikinci sınıfta öğrenci tercihleri ve başarı durumuna göre; Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma ve Tarla Bitkileri Bölümlerinde eğitim-öğretimlerine devam etmektedir.Öğrenci odaklı bir anlayışı öncelik edinmiş olan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi, mezunlarının günümüz koşullarında aranan bilgi, beceri ve özgüvene sahip, gelişen teknolojiyi kullanabilen, kamu kuruluşu ve özel sektörde çalışabilecek Lisans ve Lisansüstü eğitim öğretim sunma gayreti ile faaliyet gösteren bir fakültedir.

Fakültemizde bulunduğunuz süre içerisinde edindiğiniz bilgi, beceri ve görgü ile Mühendislik mesleğini bilim ve etik değerler doğrultusunda uygulayabilen mühendisler olacağınıza inancımız tamdır.

Prof. Dr. Zeki MUT                                                                                                                                                                                            Dekan