2018 – 2019 Bahar Dönemi’nde 3+1 İş Yeri Uygulaması Yapacak Öğrencilerin Dikkatine!

3+1 İŞ YERİ UYGULAMASI DERSİNİ ALAN ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE!

ÖĞRENCİ UYGULAMA YAPACAĞI İŞ YERİNİ KENDİ BELİRLEYEBİLİR VEYA BİZİM BELİRLEDİĞİMİZ İŞ YERİNDE UYGULAMA YAPABİLİR.

3+1 İŞ YERİ UYGULAMASI YAPILACAK FİRMANIN BELİRLENMESİ
(Uygulama yapacağı iş yerini öğrencinin belirlemesi halinde)

ÖĞRENCİ İŞ YERİ UYGULAMASI YAPACAĞI FİRMAYA BAŞVURU YAPAR. FİRMA, ÜNİVERSİTEMİZ ANA SAYFASINDA BULUNAN 3+1 İŞ YERİ UYGULAMASI İKONUNDAN VEYA firma.bilecik.edu.tr FİRMA GİRİŞİ KISMINDAN YENİ ÜYE KAYIT BÖLÜMÜNDE, FİRMAYA AİT BÖLÜMLERİ DOLDURUP FİRMA BİLGİLERİNİ SİSTEMDEN BİZE GÖNDERİR. EĞER FİRMA DAHA ÖNCE 3+1 İŞ YERİ UYGULAMASI KAPSAMINDA STAJYER ÖĞRENCİ ALMIŞ VE YENİ ÖĞRENCİ KONTENJANI TALEBİNDE BULUNMUŞSA YENİDEN BU İŞLEMLERİ YAPMASINA GEREK YOKTUR. SİSTEMDEN ONAY ALAMAYAN FİRMALARDA İŞ YERİ UYGULAMASI YAPILAMAZ. FİRMANIN YETERLİLİKLERİ VE YAPILAN KONTENJAN
TALEBİNİN UYGUNLUĞUNDAN SONRA FİRMANIN VERMİŞ OLDUĞU MAİL ADRESİNE 3+1 İŞ YERİ UYGULAMASI WEB SAYFASINA GİRİŞ ŞİFRESİ GELİR, ŞİFRE GELEN İŞ YERLERİ UYGULAMANIN YAPILMASI İÇİN ONAY ALMIŞ KABUL EDİLİR. BU KULLANICI ADI VE GİRİŞ ŞİFRESİ FİRMANIN UYGULAMA SÜRESİ BOYUNCA KULLANACAĞI NOT İŞLEMLERİNİ VE YENİ KONTENJAN TALEBİ İLE İLGİLİ TÜM İŞLEMLERİNİ YAPMASINI SAĞLAR.

GEREKLİ EVRAK VE BELGELERİN HAZIRLANMASI

ÖĞRENCİ, UYGULAMA YAPACAĞI FİRMAYI 3+1 İŞ YERİ UYGULAMACISI ÖĞRETİM ELEMANINA BİLDİRİR VE BU İŞ YERİNE BAŞVURU KAYDININ YAPILMASINI İSTER. KAYIT YAPILDIKTAN SONRA İŞ YERİ ÇALIŞTIRMA SÖZLEŞMESİ VE İŞ YERİ KABUL FORMLARINI ÖĞRENCİ İŞLERİNDEN TEMİN EDİP İŞ YERİNE İMZALATIR VE ÖĞRENCİ İŞLERİNE TESLİM EDER.

-İŞ YERİ UYGULAMASI DERSİNİ ALAN ÖĞRENCİLERİMİZİN İŞ GÜVENLİK SERTİFİKASINI ÖĞRENCİ İŞLERİNE GETİRMESİ ZORUNLUDUR.

-İŞ YERİ UYGULAMASI DERSİNİ ALAN ÖĞRENCİLERİMİZİN SGK PROVİZYON SORGULAMASINDAN MÜSTEHAKLIK BELGESİNİ ALMALARI ZORUNLUDUR (Bu belge e-devlet üzerinden alınır)

Detaylı bilgi için tlf: 0 228 214 21 46