Hakkımızda

Genel Bilgi

Bozüyük Meslek Yüksekokulu 1992 yılında Anadolu Üniversitesi’ne bağlı olarak açılmış, 29 Mayıs 2007 tarih ve 26536 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 5662 sayılı kanun ile Bilecik Üniversitesi’ne bağlanmıştır. Teknik Programlar ile İktisadi ve İdari Bilimler Programları olarak yapılandırılan iki bölümde toplam beş ayrı program bulunmaktadır. Yüksekokul bünyesindeki bütün programlar iki yıllık olup, öğrenim dili Türkçedir. Mezun olanlar Önlisans Diploması almaktadır. Bozüyük mesafe olarak Bilecik il merkezine 38 km. Eskişehir il merkezine 45 km. yakınlıktadır.

 

Amaç

Bozüyük Meslek Yüksekokulu, Türkiye’deki diğer Meslek Yüksekokullarında olduğu gibi, ülkemizin meslek eğitimi almış nitelikli ara eleman gereksinimini karşılamak üzere kurulmuştur.

 

Açılan Programlar

Yüksekokuldaki tüm programlarda iki yıllık önlisans derecesi verilmektedir. Buna göre, Teknik Programlar Bölümünde;  Grafik Tasarımı Programı,

İktisadi ve İdari Bilimler Programları Bölümünde;  Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı, Pazarlama Programı,  Bankacılık ve Sigortacılık Programı ve Dış Ticaret Programında öğretim verilmektedir.

 

Araştırma Faaliyetleri

Yüksekokulumuzdaki öğretim elemanlarının çalıştığı araştırma konularından bazıları şunlardır.

  1. 1.Pazarlama programının araştırma konuları:  Spor pazarlaması,  Spor sponsorluğu ve futbol takım sponsorları üzerine bir araştırma, Sinsi pazarlama, Sağlık hizmetleri pazarlaması ve hastanelerde bir uygulama,  Özel hastanelerde sağlık hizmet kalitesi, Spor tesislerinde hizmet kalitesi ve fitness merkezlerinde bir araştırma,  Spor taraftarlığı, Lisanslı spor ürünü satın alma davranışı,  Lisanslı spor ürün kullanımı,  Yeşil tüketici,  Kişiye özel kitlesel üretim ve otomotiv sektöründeki satıcılar üzerine bir araştırma,  Spor turizmi,  Ağızdan ağıza iletişim olarak viral pazarlama,  Reklamda müzik,  Sosyal pazarlama,  Sağlıkta sosyal kampanyalar
  2. Muhasebe programının araştırma konuları, Yönetim ve maliyet muhasebesi uygulamaları,  Muhasebe iletişimi,  Muhasebe analiz teknikleri,  Sürekli mesleki eğitim, Çeşitli muhasebe paket programları uygulamaları, Bölüm akademik dergilerde çok sayıda makale yayınlamış ve ulusal veya uluslararası kongre/konferanslarda bildiriler sunmuştur.

 

Uluslararası İşbirliği

Yüksekokulumuz *Tishinqua Üniversitesi, Pekin, ÇİN *Tocoma Community Collage, Tocoma WA, Seattle, A.B.D. *Tokyo Üniversitesi, Tokyo, JAPONYA *Seul Üniversitesi, Seul, KORE Bölüm, LDV programı ile bir çok yabancı üniversite, araştırma enstitüsü ve şirketle iş birliği içerisindedir.

 

Sunulan Olanaklar

Bilgisayar Laboratuvarı: Öğrencilere tahsis edilmiş iki adet bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır. Bilgisayar laboratuvarındaki tüm bilgisayarlar internete bağlıdır ve bir dizi yazılım uygulamaları öğrencilerin çalışmaları için hazırdır.