2021 Yılı UI GreenMetric dünya sıralamasında üniversitemiz 275. sırada

Üniversitelerin sürdürülebilirlik, eğitim, altyapı, çevre ve enerji, iklim değişikliği gibi hususlarda değerlendirildiği UI GreenMetric Dünya Üniversiteleri Sıralama Sistemi 2021 yılı sonuçları açıklandı.

Üniversitemiz Sıfır Atık Koordinatörü Doç. Dr. Edip Avşar, Koordinatör Yardımcıları Doç. Dr. Şenay Balbay ve Dr. Öğr. Üyesi Adem Sarıhan tarafından idari birimler ile koordineli yürütülen çalışmalar neticesinde merkez kampüsümüz, dünyanın en yeşil üniversiteleri sıralamasında ilk 300 içerisinde yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

Üniversitemiz yapılan değerlendirmede toplamda 6825 puan alarak, dünya çapında 956 üniversite arasında 275. sırada Türkiye Üniversiteleri arasında sıralamaya giren 71 üniversite içerisinde 15. sırada, devlet üniversiteleri arasında ise 12. sırada yer almıştır.

Detaylı sıralama bilgilerine UI Greenmetric web sayfasından https://greenmetric.ui.ac.id/rankings/overall-rankings-2021 ulaşılabilir.

Elde edilen başarıda pay sahibi olan, üniversitemizin gelişiminde ve başarılarında emeği geçen akademik ve idari personelimize, öğrencilerimize ve katkı sunan paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

4207_cf6c_bilecik_edu_tr_factfile_2021_full