Aday Öğrencilerin Dikkatine

Sevgili Öğrenciler,

Öncelikle Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’ne hoş geldiniz.

Uzun ve yorucu bir hazırlık sürecinden sonra artık sizleri kendi geleceğinize bir adım daha yaklaştıracak bölümünüzü, mesleğinizi seçtiniz. Hangi bölümü seçmiş olursanız olun, 21. yy Türkiye’sinde ve değişen dünyada yabancı dil bilmenin önemi tartışılamaz.

Bizler Yabancı Diller Yüksekokulu olarak; kuruluş ve kurtuluşun beşiği Bilecik’te öğrencilerimize çok dilli ve çok kültürlü bir ortam sunuyor, onları küreselleşen dünyada karşı karşıya kaldığımız temel sorun ve meydan okumalara karşı bilgi ve beceriler ile donatmak için çaba sarf ediyoruz.
İsteğe bağlı hazırlık programının temel hedefi, yabancı dil eğitimindeki yenilikçi yöntem, teknik ve yaklaşımları kullanarak öğrencilerimize iş yaşamlarında ve hayatlarının farklı alanlarında ihtiyaç duyacakları yabancı dil bilgi ve becerisini kazandırarak kültürler arası farkındalığa sahip araştıran, sorgulayan, öğrenme sorumluluğunu alan, öz güveni yüksek ve bağımsız bireyler yetiştirmektir.

Hazırlık Programı Bana Ne Sağlar?

İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Programı’nda öğrencilere daha etkin bir eğitim sağlayabilmek adına programın başlangıcında seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Bu sınav sonucunda öğrenciler A1, A2 ve B1 seviyelerinde oluşturulan sınıflara yerleştirilmektedir. İki dönem verilen eğitim sonucunda programı başarıyla bitiren öğrenciler sertifika almaya hak kazanmaktadırlar.  Program sonunda öğrenciler orta ve ileri düzeyde İngilizce konuşma, yazma, okuma ve dinleme becerilerine sahip olurlar. Bu hedef doğrultusunda sizleri İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Programı’nda görmekten mutluluk duyarız.

ÖNEMLİ NOT:

İsteğe Bağlı Hazırlık Programına Lisans ve Lisansüstü öğrenciler başvurabilir.

Yüksekokul müdürümüzden size mesaj var! Tıklayın.

Ayrıca Tanıtım sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Sorularınız için iletişim: Öğr. Gör. Dr. Ayça BAKINER

Telefon: 0 228 214 24 03

Instagram: bseuyabancidiller

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu