Yabancı Diller Bölümü

Değerli Arkadaşlar,

Bu yıldan itibaren dünya görüşünüzü değiştirecek, ufkunuzu açacak, sizi iş dünyasında farklı konumlara getirecek akademik, bilimsel, mesleki ve teknik bilgilerle donanacağınız lisans veya lisansüstü eğitimi için Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde öğrenim göreceksiniz. Eğitiminiz sonrasında başarıya ulaşabilmek için en az bu beceriler kadar önemli bir başka donanım ise şüphesiz “İngilizce”dir.

Çok uluslu bir firmada staj yapmak ya da çalışmak, eğitiminize yüksek lisans veya doktora ile devam etmek, akademik kariyer yapmak, öğrenciliğiniz esnasında Erasmus+ ya da Mevlana gibi değişim programlarıyla eğitiminizin bir kısmını dünyanın çeşitli ülkelerinde geçirmek istiyorsanız İngilizce “olmazsa olmaz”dır.

Üzerinde yaşadığımız küresel köy ve içerisinde bulunduğumuz iletişim ve bilgi çağı dil bilen bireylere ihtiyaç duymaktadır. İngilizce diline başlangıç ya da orta düzeyde hâkim olmak Bilgi Teknolojileri sayesinde insanlarla belirli oranda iletişim kurmamız ya da dünyayı takip edebilmemiz için yeterli olabilir ancak asıl ihtiyaç duyduğumuz şey dünyanın bizleri takip etmesi, mesleki ve bilimsel yeterliliklerimizi tüm dünyaya duyurabilmektir. Bu amaçlar doğrultusunda sizleri “İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı”na davet ediyoruz.

Bir akademik yılı kapsayan zorunlu olmayan İngilizce Hazırlık Sınıfını alışıldık hazırlık eğitiminden farklı olarak daha çok pratik, daha çok sınıf içi ve dışı etkinlik, mesleki gelişim seminerleri, ödüllü yarışmalar, geziler, sergiler vs. ile eğlenceli bir öğrenme modeli olarak tasarladık. İsteğe bağlı olması sebebiyle Hazırlık Eğitimini başarılı ile tamamlayamayan arkadaşlarımız sınıf tekrarı yapmayacak, lisans/lisansüstü eğitimlerine başlayabileceklerdir.

Ayrıca Hazırlık Sınıfı, üniversiteye başladığınızda yaşayabileceğiniz kültür şoku, şehir ve öğrencilik yaşamına alışma, arkadaş bulmakta güçlük çekme, akademik başarısızlık gibi olası olumsuzlukları önlemek adına oryantasyon niteliğinde olacaktır. Tüm bu avantajları düşünüldüğünde İngilizce Hazırlık Sınıfı sene kaybı değildir!

Unutmayın; dil edinimi yaşam boyu sürecek bir yolculuktur. Bu yolculuğa beraber adım atmak umuduyla…

Selam ve sevgilerle,

Prof. Dr. Murat Yurdakul

Yüksekokul Müdürü

murat.yurdakul@bilecik.edu.tr