Vak’a Çalıştayı Gerçekleştirildi

9-11 Haziran 2022 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Muhasebe Enstitüsü ile Üniversitemiz Uygulamalı Bilimler Fakültesi Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü işbirliğinde “Muhasebe Eğitiminde Vak’a Çalıştayı” Bozüyük’te Grand Çalı Otel’inde gerçekleştirildi.

Üç gün süren Çalıştay’a Türkiye’nin dört bir yanından 21 farklı üniversiteden katılan yüze yakın akademisyen büyük ilgi gösterdi.

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhami YURDAKUL, Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsa İPÇİOĞLU, Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ümmühan ASLAN, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamil Ahmet KÖSE, İstanbul Üniversitesi Muhasebe Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Lerzan KAVUT, Muhasebe Öğretim Üyeleri Bilim ve Dayanışma Vakfı (MÖDAV) Başkanı Prof. Dr. Nuran CÖMERT ve Eczacıbaşı Topluluğu İnsan Kaynakları Yöneticisi Aslı BARAN’ın açılış konuşmalarıyla başlayan Çalıştay’da Wisconsin Üniversitesi İşletme Okulu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep PEKDEMİR, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Yakup SELVİ ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih YILMAZ, Vak’a yönteminin önemi, uygulaması ve Vak’a yazımı ile ilgili bilgiler sunarak deneyimlerini paylaştılar.

Çalıştay’da çeşitli üniversitelerden akademisyenler derlemiş oldukları Vak’a örneklerini sunarak tartışmaya açtılar. Ayrıca Çalıştay kapsamında sanat tarihçisi Dr. Aley TURANLI’nın “Ressamların Resimleri ile Haykırışı” temalı bir sunumu da yer aldı. Çalıştay Bilecik ili tarih ve kültür gezisi ile sona erdi.