Final sınav döneminde sistem kaynaklarının limitli olması ve öğrencilerin sınavları gerçekleştirmesi sebebiyle yaşanılabilecek yoğunluktan dolayı, sınavlarınızı en az 24 saat önce tanımlamanız önerilmektedir.

Canlı Sınavlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler;

  • Canlı (Online) sınavlarda zamanlama alanında bulunan Sınavı başlat ve Sınavı bitir alanlarını Öğrenci Bilgi Sisteminde belirtilen uygun tarihler ile doldurmalısınız. Zaman sınırı alanında canlı sınavınızın süresini belirtmelisiniz. Canlı sınavlar için en fazla 1 saat süre verilebilir.

  • Not alanındaki tekrar uygulama iznini sadece 1 olarak seçilmelidir. Aksi halde öğrenciniz tekrar sınava giriş yapabilir.

  • Soru davranışı olarak soruları karışık olarak sunmanız önerilmektedir. Soruların karışık olarak gelebilmesi için Sınavı Düzenleme alanından da Soruları karıştır seçeneğinin işaretli olması gerekmektedir.

  • Oluşturmuş olduğunuz canlı sınavları sistem üzerinde önizleme yaparak kontrol etmelisiniz. Eğer sorular düzenlediğiniz bir şekilde görüntülenmiyorsa Sınavı Düzenleme alanından düzenleme yapabilirsiniz

  • Öğrencilerin canlı sınavlarda vermiş olduğunuz puanları görüntülememeleri için Canlı Sınav kılavuzdaki Adım 8’da ifade edilen Seçenekleri incele alanındaki ayaları kılavuzlardaki gibi düzenlemelisiniz.

Ödev Sınavlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler;

  • Ödev/PDF sınavları oluşturulması sırasında, 1 saatlik sınav oturumları için OBS üzerinde yer alan zaman aralıkları ile sınavlar oluşturulmalıdır. Eğer uzun süreli bir Ödev/PDF sınav oturumu oluşturulmuş ise bu sınavların son teslim tarihi 23:15 ve 08:00 aralığında olmalıdır.

  • Oluşturmuş olduğunuz ödevleri sınav zamanına kadar kısıtlayabilmeniz için Ödev/PDF kılavuzdaki Adım 12’de ifade edilen Erişilebilirliği Sınırla alanındaki ayarları kılavuzlardaki gibi düzenlemelisiniz.

  • Ödev/PDF sınavlarınızı Moodle sistemi üzerinde notlandırmanız durumunda öğrencileriniz doğrudan vermiş olduğunuz puanlandırmaları görüntüleyecektirler. Sistem üzerinde ödev sınavları için verilen puanların gizlenmesi gerçekleştirilmemektedir.

 

 

 

Kılavuz Adı PDF
Uzaktan Eğitim Sistemi Öğretim Elemanı Kılavuzu [GÜNCELLENDİ]
Destek Kaydı Oluşturma ve Takip Sistemi Kılavuzu
Etkinlik Takvimini Ayarlama Kılavuzu