Ticari İşbirliği ve Teknoloji Transferi Ofisi Duyuruları

Ticari İşbirliği ve Teknoloji Transferi Ofisi Duyuruları

Sağlık ve Beslenme Alanında Ürünler

İsrailde kurulu olan bir şirket distribütörlük hizmeti vermektedir. Şirket farmasotik, medikal cihaz, medikal beslenme ve bebek beslenmesi alanında kendisine ürün temin edebilecek üretici veya toptancı firmalar ile çalışmak istemektedir.

 

Ayakkabı Üreticisi

Fransız bir firma tasarım alanında çalışmakta olup yeni bir ayakkabı tasarlamıştır. Patentli olan bu tasarım kullanıcının istekleri doğrultusunda ayakkabının görüntüsünün değişimini sağlamaktadır. Sadece beyaz renkli olarak piyasaya sunulacak bu ayakkabıyı üretebilecek ortaklar aranmaktadır.

 

Pazarlama Konusunda Danışmanlık

İngiliz bir şirket kablosuz olarak çalışan ve kan şekeri değerini okuyup analiz eden bir ürün geliştirmiştir. Bu ürün piyasada satılan şeker ölçüm kitleri ile uyumlu çalışmaktadır. Şeker değerlerinin akıllı telefonlardan okunmasını ve bulut ortamında depolanmasını sağlayan bu ürünün pazarlanması konusunda firmaya danışmanlık verebilecek ortaklar aranmaktadır.

 

Çinko Alaşım Arayışı

Slovak bir şirket balans ayarlama ağırlıkları üretmektedir. Şirket ürünlerinde kullanabilecek çinko alaşımları temin edebilecek ortaklar aramaktadır. Temin edilecek alaşım basınçlı döküme uygun olmalıdır. ZnAl4Cu1 alaşımı aranmaktadır.

 

Trafo Satışı

Rus bir şirket trafo üretimi yapmaktadır. Kuru tip olarak üretilen trafolar 6-20 kV arası voltaj değerlerine uygundur. Rus teknik uygulamalar ajansı tarafından yetkili ROSS RU.0001.22ML62 laboratuvarından sertifika alan bir firma, ürünlerinin sarışı için ortaklar aramaktadır. Firma ayrıca ürünler için teknik destek de sağlayacaktır.

 

Çevre Dostu Yıkama Sistemi

Nanoteknoloji konusunda faaliyet gösteren Estonyalı bir firma, manyetik nano partikül içeren bir deterjan geliştirerek, deterjan içerisinde temizleme görevini üstlenen enzimlerin geri kazanımı ile deterjanın yeniden kullanılabilmesine olanak sağlayan bir yıkama sistemi geliştirmiştir. Firma, araştırma kurumları ile geliştirme konusunda, çamaşır makinesi üreticileri ile de ticari işbirliği yapmak istemektedir.

 

Renk Ölçüm Analizi İle Formaldehit Tayini

İspanya’da bir üniversite, renk ölçüm analizi ile formaldehit varlığını analiz edebilen bir sensör geliştirmiştir. Bu sensör formaldehit varlığı söz konusu olan her ortamda, formaldehit ölçümü yapan cihazlara entegre edilebilmektedir. Söz konusu teknolojinin lisanslanması veya ortak geliştirme yoluyla işbirliği sağlanması düşünülmektedir.

 

Yenilenebilir Enerji Tabanlı Ters Ozmoz Teknolojisi

Hollanda’da bulunan bir kamu kuruluşu, yenilenebilir enerji ile çalışabilen ters ozmoz sistemi arayışındadır. Arana sistem genel sulama sistemlerinde kullanılacaktır. Ters ozmoz sistem üreticileri ile önerilen teknolojinin uygunluk analizi yapılacak ve ticari anlaşma ile çalışmalara devam edilecektir.

 

Zeytinyağı Üretimi Sonrası Atık Bertarafı

Zeytinyağı üretimi yapan Yunanlı bir firma üretim sonrası açığa çıkan atığın bertarafı için teknolojik bir çözüm aramaktadır. Çok sayıda kimyasal madde kullanılması gerektiğinin farkında olan firma, her türlü çözüm önerisine açık olduğunu ve bu kapsamda çözüm sahibi firmalarla/kuruluşlarla iş birliği yapmak istediğini belirtmiştir.

 

Yenilikçi Biyo Aktif Bileşikler

Çek biyoteknoloji firması, kutup bölgesinde yetişen bitkilerden, iltihap sökücü ve anti bakteriyel özelliklere sahip bileşenler üretmiştir. Bu bileşenler kozmetik endüstrisinde ve ilaç sanayinde hammadde olarak kullanılabilmektedir. Firma ticari işbirliği önermektedir.

 

Daha Fazla Bilgi İçin:

Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörlüğü

+90 228 214 2180