Sınav İçin Gerekli Belgeler

BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ

TÜRKÇE ÖĞRETİMİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (TÖMER)

TÜRKÇE SEVİYE BELİRLEME VE MUAFİYET SINAVI  İÇİN GEREKLİ BELGELER

  1. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi TÖMER Türkçe Seviye Tespit ve Muafiyet Sınavı Başvuru Formu (http://w3.bilecik.edu.tr/tomer/formlar/on-kayit-formu/ internet adresinden temin edilecek ve gerekli bilgiler doldurulacaktır.)
  2. Sınav ücretinin ödendiğini belgeleyen banka dekontu (Dekontta adayın adı, soyadı, pasaport numarası/yabancı uyruklu kimlik kartı numarası, telefon numarası bulunacak ve dekontun açıklama kısmına mutlaka Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi TÖMER Sınav Ücreti şeklinde yazdırılacaktır.)
  3. Yabancı uyruklu kimlik kartı / pasaport aslı ve fotokopisi
  4. 1 adet vesikalık fotoğraf

* Sınava giren kişilere, Türkçe düzeyini [Temel Düzey (A1 / A2), Orta Düzey (B1 / B2), İleri Düzey (C1 / C2)] belirten yazılı bir belge verilir.

** Sınav başvurusunu yaptığı halde mazeretsiz (rapor) Türkçe Seviye Belirleme ve Muafiyet Sınavına girmeyen öğrenciye sınav ücreti iadesi yapılmaz.

Not:

* 2021-2022 öğretim yılı Türkçe Seviye Belirleme ve Muafiyet Sınavına girecek adayların listesi ve sınav hakkında bilgiler 17 Eylül 2021 Cuma günü www.bilecik.edu.tr adresinden ilan edilecektir.

**Türkçe Seviye Belirleme ve Muafiyet Sınavı 21 Eylül 2021 Salı  tarihinde gerçekleştirilecek sınav sonuçları ise        22 Eylül 2021 Çarşamba günü ilan edilecektir.

*** Sınav ücreti 350 TL’dir. (Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesine kayıtlı olan öğrenciler sınav ücreti ödemeyeceklerdir.)

Sınav Ücretinin Yatırılması İçin;

Banka Adı ve Hesap Numarası:

Banka Adı: Ziraat Bankası Bilecik Şubesi

Şube Kodu: 118

IBAN Hesap No: TR41 0001 0001 1854 5583 9150 07  (TL Hesabı)

Ödeme yapılırken;

  • Dekontta adayın adı, soyadı, pasaport numarası/yabancı uyruklu kimlik kartı numarası, telefon  numarası bulunacak ve dekontun açıklama kısmına mutlaka Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi TÖMER Sınav Ücreti şeklinde yazdırılacaktır.