Sosyal Güvenlik Programı


    2014-2015 eğitim öğretim yılında Meslek Yüksekokulumuzda faaliyete geçen Sosyal Güvenlik Programı örgün ve ikinci öğretime aldığı 60 öğrencisi ile eğitime başlamıştır. Eğitime başladığı günden bu yana sürekli tam doluluk oranına sahip olan programımızda tercihlerdeki yoğun ilgiye bağlı olarak kontenjan artışı yapılması gerekmiş ve 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminde 75 öğrenci sayısına tam doluluk ile ulaşılmıştır.

     Özellikle yüksekokul seviyesinde oldukça yoğun talep alan programımızda akademik personellerimiz, öğrencilerimize kamu kurumlarında ve özel işletmelerde sosyal güvenlik işlemlerini bilgisayar destekli olarak yapabilme,  sosyal ilişkileri ve iletişimi güçlü, matematik işlemleri ve mantık hesaplama konularında başarılı, belleği güçlü, ayrıntılar üzerinde durabilen, güncel mevzuatı yakından izleyen, hukuki sorumluklarının farkında olan, temel düzeyde idarecilik bilgi ve becerisine sahip olabilme becerisini aktarmak üzere çalışmaktadırlar.

       Kimleri Yetiştirir?

Sosyal Güvenlik Meslek Elemanı

      İş İmkanları

  • Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilebilecekleri gibi özel sektör de iş imkanı bulabilirler.
  • Özel sektörde;  işletmelerde çalışan personelin sosyal güvenlik işlemleri, personel özlük işlemleri, bireysel emeklilik, hayat sigortası gibi işlemleri yapan birimlerde görev alabilirler.