Öğrencilerimizin Dikkatine 23 Mart Tarihinden İtibaren Dersler Uzaktan Öğretim Yoluyla Yapılacaktır


Öğrencilerimizin Dikkatine

-23 MART TARİHİNDEN İTİBAREN DERSLER UZAKTAN ÖĞRETİM YOLUYLA YAPILACAKTIR-

Değerli Öğrencilerimiz!

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı tarafından alınan karar uyarınca Üniversitemiz bünyesinde yürütülen tüm Lisansüstü, Lisans ve Ön Lisans dersleri 23 Mart 2020 tarihi itibari ile Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinden yürütülmeye devam edilecektir.

Bu kapsamda;

  • 23 Mart2020 tarihinden itibaren 6. haftadan başlayacak şekilde tüm dersler (hazırlık sınıfları ve TÖMER dahil) uzaktan eğitim yoluyla asenkron (eş zamanlı olmaksızın) verilecektir.
  • Yükseköğretim kurumlarınca her düzeydeki yükseköğretim programlarında yer alan derslerin teorik kısımları uzaktan öğretimle yürütülecek; uygulamalı kısımları için belirlenen uygun zamanda her bir programa göre yoğunlaştırılmış akademik takvim yapılarak eğitim verilecektir.
  • Eğitim platformu olarak daha önce Uzaktan Eğitim yoluyla yürütülen (Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, İngilizce ve Enformatik) derslerini almış öğrencilerimizin kullanmış olduğu üniversitemizin mevcut UZEM altyapısı kullanılacaktır.
  • Öğrencilerimiz uzaktan eğitim sistemine OBS kullanıcı adı ve şifresi ile girebileceklerdir.
  • Sisteme giriş ve kullanım ile ilgili bilgilendirmeye duyurular üzerinden paylaşılacak olan doküman ve videolar ile ulaşabilirsiniz.
  • Uzaktan eğitim ile yürütülecek bu süreç dahilinde dersi veren öğretim elemanları tarafından tüm ders notları ve video içerikleri sisteme eksiksiz yüklenecektir.
  • Ödev ve Kısa sınavların işleyişi uzaktan eğitim yolu ile gerçekleştirilecek, Ara Sınav (Vize) ve Dönem Sonu (Final) sınavları sürece göre planlanacaktır.
  • Mevcut şartlar altında 3+1 Eğitim modeli kapsamında iş yeri uygulamasına giden öğrencilerimiz için bulunduğumuz olağanüstü durum sebebi ile iş yeri eğitimi derslerine uzaktan eğitim üzerinden devam edilecektir.
  • Uzaktan eğitim ile devam eden süreçte dersleriniz ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızın çözümü için öğretim gördüğünüz birim ve danışmanlarınıza ulaşmanız yeterli olacaktır.
  • Lisansüstü programlardaki yeterlik sınavları, tez izleme komiteleri ve tez savunmalarının, üniversitemiz uzaktan öğretim altyapısı üzerinden “kayıt altına alınarak denetlenebilir olma şartıyla” dijital ortamda yapılabilmesi sağlanacaktır.

Bu süreci mümkün olduğunca verimli geçirmek adına sizlerin bilgi sahibi olmanızı sağlayacak duyuruları ve işleyiş yönergelerini Üniversitemiz web sayfasından, sosyal medya hesaplarımızdan ve danışmanlarınızla iletişim kurarak takip etmeniz büyük önem arz etmektedir. Olağanüstü bu süreçte birlik ve beraberlik içerisinde eğitim ve öğretim faaliyetlerimizi siz değerli öğrencilerimizi mağdur etmeyecek şekilde planlamaya ve yürütmeye devam edeceğiz.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğü

 

YENİ UZAKTAN EĞİTİM TANITIM VİDEOSU