Uzaktan Öğretim Yoluyla Yürütülen Derslerin Dönem Sonu Sınavları Hakkında


Üniversitemizde 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında uzaktan öğretim yoluyla yürütülen Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I (ATA101), İngilizce I (ENG101), Türk Dili I (TRK101) ve Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı I (ENF101) derslerinin Dönem Sonu Sınavları 02 Ocak 2020 Perşembe günü tek oturum yapan birimlerimiz için saat 14:00’de, iki oturum olarak yapan birimlerimiz için saat 14:00 ve 15:30’da yapılacaktır.

Sınavlarda her öğrenci için kendi adına hazırlanmış cevap kağıdı (optik form), sınava gireceği sınıflar ve sıra numaraları belirlenmiştir. Sınava girilecek salonlar ve sıra numaraları askı listelerinde ve  http://sinav.bilecik.edu.tr web adresinde bulunmaktadır. Bundan dolayı bütün öğrenciler kendileri için belirlenen sınıfta ve sırada sınava gireceklerdir. Öğrenciler bu sınıflar dışında kesinlikle sınava alınmayacaklardır.

Bütün öğrencilerimiz sınava girmeden önce birimlerde ilan panolarında ilan edilen askı listelerinden, birim web sayfalarından ya da http://sinav.bilecik.edu.tr (sisteme girişte; Öğrenci Bilgi Sistemine (OBS) girişte kullanılan kullanıcı adı ve parola kullanılmalıdır) web adresinden hangi binada, sınıfta ve sırada sınava gireceklerini öğrenebilirler. Listelerde adı olmayan ya da bilgilerinde hata olan öğrencilerin birimleri aracılığıyla Açık ve Uzaktan Öğrenme Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne başvurmaları gerekmektedir.

Öğrencilerimizin, sınava gelirken http://sinav.bilecik.edu.tr adresinden sınav giriş belgesi almalarına gerek yoktur. Sınava girerken yanlarında; T.C. kimlik kartı ile üniversitemize ait öğrenci kimlik kartı veya öğrenci kimlik kartı olmayanların öğrenci belgesi bulundurmaları yeterlidir.

Bütün öğrencilerimize sınavlarında başarılar dileriz.