Sağlık ve Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü, öğrenci ve personelimizin beden ve ruh sağlığının korunması, toplum sağlığını etkileyen faktörlere karşı bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi ve farkındalık kazanmasına  yönelik faaliyetleri sürdürmek ve öğrenci ve personelimizin sağlık ve sosyal hizmetlerden etkin biçimde faydalanmalarını sağlamak amacıyla hizmet vermektedir.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü hizmetleri kapsamında yer almakta olup, birimde görev yapmakta olan psikolog tarafından üniversitemiz öğrenci ve personeline yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti sağlanmaktadır.

Şube Müdürlüğü çalışmaları, Valilik, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü,  İl Sağlık Müdürlüğü, AFAD, İl Emniyet Müdürlüğü gibi diğer kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği içinde gerçekleştirilmektedir.

Merkez Kampüsümüzde bulunan Sağlık Bakanlığına bağlı 10 No’lu Aile Sağlığı Merkezinde görevli aile hekimleri de, öğrenci ve personelimize yönelik 1. Basamak Sağlık Hizmeti sunmaktadır.