Sportif Etkinlikler

BİSİKLET KULLANIMI

Üniversitemiz merkez kampüsüne kazandırılan Bisiklet Yolunda kullanılmak üzere, Sağlık Bakanlığı’ndan proje kapsamında hibe olarak temin edilen 100 adet Bisiklet, ücretsiz olarak öğrenci ve personelimizin hizmetine sunulmuştur.

Üniversitemiz Bisiklet Kullanım Yönergesi gereğince Kasım 2016 tarihi itibarı ile başlayan hizmetin teslim tutanakları sayıldığında yaklaşık 800 defa bisikletlerin kullanıldığı görülmektedir. Yoğun ilgi gören ücretsiz bisiklet kullanımı hizmeti, Daire Başkanlığımız tarafından yazın ve kışın aralıksız sürdürülmektedir.

Bisikleti Nereden ve Nasıl Temin Edeceğim?

Merkez Kampüs Halı Saha hizmet binasından; öğrenciler, personel ve personel yakınları bisikleti almak için öğrenci/personel kimliklerini görevliye ibraz ederek, Bisiklet Kullanım Yönergesi kural ve esaslarını kabul ettiklerine dair Bisiklet Teslim Tutanağını imzalandıktan sonra bisikletleri ücretsiz olarak teslim alabilirler. Bisiklet kullanım süresi 24 saattir.

Yönerge için Tıklayınız.

SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ

Halı sahamız hizmet binası üst katında yer alan Sağlıklı Yaşam Merkezimiz, Üniversitemiz Sağlıklı Yaşam Merkezi Kullanım Yönergesi kapsamında hizmet vermekte olup, Beden Eğitimi ve Spor Derslerinde ve Okul Takımlarında yer alan sporcuların antrenmanlarında ücretsiz bunun dışında personel ve öğrencilerimize aylık üyelik usulüne göre ücretli olarak hizmet vermektedir. Sağlıklı Yaşam Merkezimizin kullanım programı aşağıdaki gibidir.

 saglikli-yasam-merkezi-programi

Randevu için Tıklayınız.

Yönerge için Tıklayınız.

Üyelik Sözleşmesi için Tıklayınız.

HALI SAHA KULLANIMI

Öğrenci ve personellerimiz halı sahamız için 1807 dâhili telefon numarasından randevu alarak öğrenci ve personellere yönelik belirlenen saatlik kullanım ücretini akıllı kartlarından ödemek sureti ile 24 saat boyunca halı sahamızdan faydalanabilmektedirler. Ayrıca takımları ayıran renkli yelekler, futbol topu ve kaleci eldiveni gibi malzemeler de halı sahamız tarafından sağlanmaktadır.

DİĞER SPOR TESİSLERİNİN KULLANILMASI

Öğrenci ve personellerimiz gurup ve bireysel olarak Üniversitemiz bünyesinde bulunan Açık Spor Tesisleri (Kort Tenisi, Basketbol, Voleybol), Kapalı Spor Salonu (Voleybol, Basketbol, Badminton, Masa Tenisi), Sentetik Futbol Sahası (Basketbol, Futbol, Atletizm) Squash Salonu (Squash) tesislerinin program durumunun müsaitliği ve spor kıyafetlerinin uygunluğu gözetilmek kaydıyla ücretsiz olarak kullanabilmektedirler. İlgili spor faaliyetinin gerektirdiği spor ekipmanlarını da öğrenci veya personel kimlik kartlarını görevliye teslim ederek ücretsiz temin edebilmektedirler.

 – 1802 dâhili numaradan randevu alınabilir.

OKUL SPOR TAKIMLARI ÇALIŞMALARI

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen üniversiteler arası spor müsabakalarında Üniversitemizi temsil etmek üzere BADMİNTON, BASKETBOL, BİLEK GÜREŞİ, BİSİKLET, FUTBOL, GÜREŞ, MASA TENİSİ, OKÇULUK, SALON FUTBOLU, SPOR TIRMANIŞI, TAEKWONDO, VOLEYBOL olmak üzere toplamda 12 spor branşında öğrencilerimiz arasından seçmeler yapılarak okul takımlarımız oluşturulmuş ve ilgili federasyona başvuruda bulunulmuştur.

Okul takımlarımız federasyonun spor branşlarına göre yayınlayacağı faaliyet programı uyarınca katılacakları müsabakalar için antrenörleri nezaretinde Üniversitemizi temsil etmek için çalışmalarını sürdürmektedirler.

BAHAR ŞENLİĞİ SPOR MÜSABAKALARI

Üniversitemiz bünyesinde her yıl düzenlenerek geleneksel hale gelen Bahar Şenliği Spor Müsabakaları, Öğrenci ve personelimiz tarafından yoğun ilgi görmekte olup, amacına uygun olarak zevkli ve çekişmeli bir şenlik havasında icra edilmektedir.

Bölüm ve birimler arası Halı Saha Futbol, Büyük Saha Futbol, Basketbol ve Voleybol branşlarında yapılmakta olan spor müsabakaları Öğrenci ve personelimizin moral gücünü yükseltmekte ve sosyal kaynaşma sağlayarak iş gücünü arttırmaktadır.