Minik Kalpler Üşümesin Etkinliği

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu 1. Sınıf öğrencileri, Öğretim Görevlisi Esra AYEŞ ASLAN’ın önderlik ettiği ‘Minik Kalpler Üşümesin’ etkinliği çerçevesinde Ağrı’daki okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine atkı-bere göndererek orada okuyan öğrencilerin yüzlerini güldürdüler.

Daha önceden belirlenen ihtiyaç sahibi  toplam 7 okuldaki okul öncesi ve ilkokul 1. Sınıf öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere kampanya başlattılar. Çocuk Gelişimi öğrencileri hazırladıkları atkı bereleri okullara göndererek öğrencilere unutulmadıkları hissi yaşatıp onların sadece bedenlerini değil aynı zamanda yüreklerini de ısıttılar.

Öğretim Görevlisi Esra AYEŞ ASLAN yaptığı açıklamada; her yıl çeşitli bir etkinliğe imza atmayı dilediğini belirterek ilk etkinliğinin soğuk ve zorlu yaşam şartları ile hayatları daha da zorlaşan minik yüreklerin bir nebzede olsa ısınmasında katkı da bulunmak mutluluk verici olduğunu belirtti.57 kız 54 erkek toplamda 111 öğrenciye ulaştıklarını belirtti. Bunun için Çocuk Gelişimi öğrencilerinin kendi elleriyle ördüğü ve her ilmeğe sevgilerini de katıp işledikleri atkı-berelerin okullara gönderildiğini ekledi.

ASLAN, sınırlı bütçelerinden ve zamanlarından fedakarlık yaparak bu etkinliğe katkı da bulunan öğrencileri can-ı gönülden tebrik etti.