Müdür’ün Mesajı

Sevgili Öğrencilerim,

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Pazaryeri Meslek Yüksekokulu 14.02.1994 tarihinde kurulmuş, öğrencilerine bir çok imkanı bir arada sunan 80.000 m2 lik kampüsü ile Türkiye’nin en donanımlı meslek yüksekokulu kampüslerinden birine sahiptir.

Meslek Yüksekokulumuz Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgisayar Programcılığı, Çağrı Merkezi Hizmetleri, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, Tekstil Teknolojisi  programları olmak üzere sekiz alanda iş dünyasının gereksinim duyduğu yetenekli, üretken ve nitelikli insan gücünü yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Meslek Yüksekokulumuzda, gerek teorik gerekse uygulamalı olarak hazırlanan eğitim   programlarının yanı sıra, çağın ihtiyaçları doğrultusunda sürekli güncellenen bilgi donanımı ile öğrencilerimiz sektöre nitelikli uzman ve yönetici adayları olarak katılmaktadır.

Meslek Yüksekokulumuz, öğrencilerimize uluslararası ortamda, diğer ülkelerin eğitim kurumlarını tanımak, bilgi ve deneyimlerini artırmak olanağını sağlayan değişim programlarını (Erasmus) başarıyla yürütmekte olup öğrencilerimiz bu değişim programları kapsamında Avrupa`nın çeşitli yükseköğretim kurumlarında eğitim öğretim görme imkanına da sahiptir.
Gerek jeo-politik konumu gerekse stratejik önemiyle bir bütün olarak güzel ülkemizin, yeteneklerini bilen, aldığı eğitimle pekiştirdiği bilgi ve becerisini her yönüyle doğru kullanabilen, kendisini yetiştirmiş, sürekli gelişen teknolojiden yararlanabilen, iş dünyasının ihtiyaçlarına cevap verebilen gençlere ihtiyacı bulunmaktadır. Pazaryeri Meslek Yüksekokulu olarak siz sevgili öğrencilerimizin mesleki ve teknik anlamda alacağınızın eğitimin sizler ve ülkemiz için ne denli önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu amaçları gerçekleştirmek için sizlerinde büyük bir çaba göstereceğinize inanıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, yeni eğitim-öğretim yılının sağlık, mutluluk, hoşgörü, huzur ve güzellikler içerisinde başarılarla dolu geçmesini diliyor, saygılarımı sunuyorum.

Doç.Dr.Faruk AKIN

MÜDÜR