Dış Ticaret

İnsanlık tarihinin en eski mesleklerinden biri olan Dış Ticaret, özellikle ülkemizin ihracata dayalı büyüme politikası izlemesi ile daha önemli hale gelmiştir. Önümüzdeki yıllara ilişkin belirlenen hedefler, bu meslek grubunun  kalifiye çalışan ihtiyacını arttırmakla beraber, bizler için de motivasyon kaynağı olmuştur.

     Sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak seviyede teorik bilgiler ile donatılan öğrencilerimiz, yaz aylarında yaptıkları stajlar ile bu bilgilerini pekiştirmektedirler. Öğrencilerimize yönelik düzenlediğimiz konferanslar ve teknik geziler mesleki bakış açılarına zenginlik katmaktadır. Bilgisayarlı gümrük etkinlikleri (BİLGE) sisteminde, alanında en çok kullanılan yazılımlardan biri olan ‘Evrim Dış Ticaret Programı’nı uygulamalı olarak gösteren sayılı Yüksekokullardan biri olmamız, öğrencilerimize güçlü bir gelecek bırakma idealimizin ürünüdür.

     Öğrenci odaklı yönetim anlayışımız ve ülkemizin gençlerine verdiğimiz değer ile Osmaneli Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret Programı’nın, geleceğini sağlam temeller üzerine inşa etmek isteyen öğrencilerimiz için önemli bir basamak olduğu kanaatindeyiz.