Bilgisayar Programcılığı Prg.

Bölüm 2002 yılında kurulmuştur. Bölümde 3 öğretim görevlisi görev yapmaktadır. Bölüm ile ilgili faaliyetler öğretim elemanları ve Bilecik Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ile beraber tasarlanmaktadır.
Bölümde temel eğitim günümüzde geçerli bilimsel ve teknolojik sağlam bir meslek eğitimini bilgisayar uygulamalarıyla destekleyerek profesyonelce çalışmalar sağlanmaktadır.
Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama programında dersler gerekli teorik bilgiler, deneysel yetenek ve kabiliyetler, modern teknolojideki uygulamalara göre verilmektedir.
Mezunlar bilgi işlem merkezlerinde, programlama yapan firmalarada bilgisayar programcısı ve bilgisayar sistemleriyle çalışan şirketlerde sistem uzmanı olarak çalışma imkanı bulabilirler.
AMAÇ
Bilgisayar teknolojileri ve Programlama programının amacı; öğrencilere bilgisayar kullanma becerisi, güncel yazılımları etkin ve verimli kullanma becerisi, yazılım geliştirme ve uygulama becerisi kazandırmaktır. Internet ortamında kurumsal iletişim ve birlikte çalışma deneyimi, bilgisayar donanımı ve yazılımı kurabilme ve işletme deneyimi, internet ortamında girişim ve yönetim için gerekli deneyimleri kazandırmak olarak özetlenebilir. Bu programdaki öğrenciler bilgisayar programcısı, sistem analisti ve sistem uzmanı olarak yetiştirilmektedir.
SUNULAN OLANAKLAR
Bilgisayar Laboratuvarları
Öğrenciler yüksekokul bilgisayar laboratuvarını kullanabilirler. Bilgisayar labaratuvarındaki bütün bilgisayarlar internet bağlantısına sahiptir. Bütün bilgisayarlarda derslerde kullanılan uygulama yazılımları ile uygulamalar programları geliştirilebilmektedir.
KÜTÜPHANE
Öğrencilerin yararlanması için kampüste Kütüphane ve Bilgi Merkezi bulunmaktadır.

Program Öğretim Elemanları