Misafirhanede Uyulması Gereken Kurallar

        KONAKLAMA SÜRESİNCE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

 1. 1774 Sayılı Kimlik Bildirme Kanunu gereğince konaklayanların kimlik bilgileri kolluk kuvvetlerine anlık olarak bildirileceği için misafirler kimliklerini ibraz etmek zorundadır.
 2. Konaklama bedeli konaklama kaydının yapıldığı anda peşin olarak banka kartı ya da kredi kartı ile tahsil edilir. (Toplu Konaklamalarda Konaklama bitimi) Nakit tahsilat yapılmamaktadır.
 3. Misafirler giriş işlemi yaptırdıktan sonra aynı gün içinde ayrılmak isteseler dahi tam günlük konaklama bedelini ödemek durumundadırlar.
 4. Misafirhanede kalan kişiler ve beraberindekiler misafirhanede kaldıkları süre içinde başkalarını rahatsız edecek tavır ve davranışlardan kaçınmalıdır. Toplum kurallarına aykırı söz ve davranışlarda bulunamaz, yüksek sesle şarkı, türkü söyleyemez ve enstrümantal çalamaz.
 5. Misafirhaneden yararlanan kişiler odalara ziyaretçi kabul edemez. Ziyaretçileri ile görüşmelerini resepsiyonda veya diğer salonlarda yapar, odaya çıkartamaz.
 6. Misafirhanede ortak alan kullanımına uygun olmayan giysilerle dolaşılamaz. (atletle, pijamayla, yatak kıyafetiyle vb)
 7. Odalarda bulunan demirbaşlar oda dışına çıkartılamaz veya yerleri değiştirilemez. Odalarda bulunan eşya, araç ve gereç amacı dışında kullanılamaz ve işlevini etkileyecek ve zarar verebilecek müdahalelerde bulunulamaz. Duvarlara kâğıt vb. yapıştırılamaz, yazı yazılamaz. Misafirhanemizde zarar gören ya da kaybolan her türlü eşyanın bedeli, zararı veren ya da kaybeden kişiden rayiç bedel üzerinden tahsil edilir.
 8. Odalarda ütü, saç şekillendirici vb. araç ve gereçler, elektrikli veya gazlı, ısıtma veya pişirme amaçlı araç ve gereç bulundurulamaz ve kullanılamaz.
 9. Odalarda ve genel alanda açıkta hiçbir yiyecek ve içecek maddesi bulundurulamaz.
 10. Odalarda ve misafirhanenin diğer kısımların da sigara, uyuşturucu madde ve alkol kullanımı yasaktır. 
 11. Oda ve ortak kullanım alanlarında evcil dahi olsa hayvan beslenemez ve barındırılamaz.
 12. Konaklama süresince misafirhanenin huzurunu bozucu hareketlerde bulunan ilgililere güvenlik personeli nezaretinde çıkış işlemi uygulanacaktır.
 13. Misafirhanede konaklayanların kendi konakladıkları odanın dışında diğer odalara nedeni her ne olursa olsun girmesi kesinlikle yasaktır. (Toplu ders çalışmak dahil)
 14. Misafirhane Giriş Saati 14.00’dür. Çıkış işlemleri, en geç saat 11.00’a kadar tamamlanmak zorundadır. 11.00’dan sonra çıkış yapmak için ısrar edilmemesi rica olunur.