Öğrencilerimize Ücretsiz 6 GB’lık “Uzaktan Eğitime Destek” Kotası

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından Üniversite Öğrencilerine Ücretsiz 6GB’lık “Uzaktan Eğitime Destek” Kotası

Sevgili Öğrencilerimiz,

Dünyada toplum sağlığını etkileyen Covid-19 küresel salgın tedbirleri kapsamında uzaktan öğretim çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bu süreçte bildiğiniz üzere https://yokdersleri.yok.gov.tr adresinde “YÖK Dersleri Platformu” Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından hizmete sunuldu.

Artık https://yokdersleri.yok.gov.tr adresinden ulaşabileceğiniz Üniversitelerimize ait içeriklere, mobil operatörleriniz tarafından hatlarınıza ücretsiz olarak tanımlanacak olan 6 GB’lık “Uzaktan Eğitime Destek” kotası kapsamında erişebileceksiniz.

Bütün mobil operatörler tarafından Üniversitemizdeki uzaktan eğitime destek amacıyla verilen 6 GB’lık ücretsiz internet kullanımına Üniversitemizin uzem.bilecik.edu.tr adresi üzerinden sağladığı ders içeriği ve online eğitimler de* dahil olacaktır.

Bu adımın anlamlı fakat mütevazi bir adım olduğunun farkındayız. Fakat sizler için çalışmaya devam ediyoruz.

*Üniversitemizin uzem.bilecik.edu.tr dışında Zoom, Teams, Youtube vb. araçlarla sağlandığı içerik, link ve yönlendirmeler “6 GB Uzaktan Eğitime Destek” kotasının dışında kalacaktır. Dolayısıyla bu kullanımların, operatörlerinize ait internet paketlerinizin kotasından düşülerek ücretlendirilmesi söz konusu olacaktır.

Sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle…