İşveren Bilgilendirmesi

Koordinatörlüğümüzün iş dünyası ile öğrencileri buluşturduğu 3 temel etkinlik türü bulunmaktadır.

  1. Kariyer Fuarları

Fuarlarda firmalar, stant açıyor, öğrencilerle görüşüp başvuru formları vb. dağıtabiliyorlar. Dilerlerse istedikleri disiplinlere göre önceden aldığımız öğrenci başvuruları vasıtasıyla onlarla iş veya staj mülakatları da gerçekleştirebiliyorlar. Firmalar tanıtım sunumu, eğitim, kariyer benzeri ya da teknik konularda atölye çalışmaları yapabiliyorlar. Fuarlarımız tüm Fakülte ve MYO programlarına yönelik organize edilmektedir. Etkinlik içerikleri fuarlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Firmalar, T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından koordine edilen ve organizasyon sürecinde yer aldığımız Bölgesel Kariyer Fuarları aracılığıyla da öğrencilerimize ulaşabilmektedirler.

  1. Tanıtım Toplantıları ve Mülakat/Sınav Organizasyonları:

Eğer firma yalnızca spesifik bir disiplinle veya konuyla ilgileniyorsa, ilgilendiği bölümün öğrencilerinin katılacağı bir tanıtım sunumu organize ediyoruz. Zaman ve lokasyon, ilgili öğrencilere uyacak şekilde ayarlanıyor, dilerse firma yetkilileri bu tanıtımdan sonra öğrencilerle İş/Staj Mülakatları da gerçekleştirebiliyor.

  1. İş/Staj İlanları Duyuruları:

Firmanın istihdam ihtiyacı ile ilgili duyuru T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından geliştirilen yetenekkapisi.org portal üzerinden öğrenci ve mezunlarımızın erişimine açılmaktadır. Ayrıca ilanlar koordinatörlüğümüz tarafından web sitemizde ve ofis panolarımızda yayınlanmakta, ilgili öğrenci/mezun kitlesine mailing yapılmakta ve ilgili kitlenin temsilci öğretim elemanına duyurulmaktadır. İlan, afiş vb. bir formattaysa posta yoluyla tüm üniversiteye dağıtılabilmektedir. FacebookLinkedin, Twitter ve Instagram sosyal medya hesaplarımızdan da ilan duyurulmaktadır.

İşverenlerin  T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından geliştirilen yetenek kapısı portalına kayıt olma ve iş/staj, etkinlik ilanı yayınlamaları için aşağıdaki adımları izlemeleri gerekmektedir.

  1. YETENEKKAPISI.ORG’ A GIDIP “IŞVEREN” SEÇENEĞINI SEÇIN, “IŞVEREN KAYDI” BUTONUNA TIKLAYIP KURUMSAL BILGILERINIZLE FORMU DOLDURUN (MUTLAKA KURUMSAL WEB SAYFANIZ VE KURUMSAL E-POSTA ADRESINIZ OLMASI GEREKMEKTEDIR.)
  2. PROFİL BİLGİLERİNİZİ DOLDURUN VE SİZE ULAŞMAMIZ İÇİN “”ÜNİVERSİTELER BÖLÜMÜNDEN “BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİNE” BAŞVURUN
  3. ONAYLANMANIZ GERÇEKLEŞTİKTEN SONRA BU KEZ İŞ İLANISTAJ İLANI, VE ETKİNLİKDUYURULARI TALEPLERİNİZ BİZE ULAŞACAKTIR.
  4. İLAN VE DUYURULARINIZI İNCELEDİKTEN SONRA ONAYLANACAKTIR. BU AŞAMADAN SONRA DUYURUDA BELİRTTİĞİNİZ HEDEF KİTLE TARAFINDAN İLANLARINIZ GÖRÜNÜR OLACAKTIR.

İlanınızı oluştururken ulaşmak istediğiniz istihdam profilinin Fakülte/Yüksekokul/MYO/Bölüm, sınıf ve tecrübe yılı vb. bilgilerini lütfen belirtiniz.

BŞEÜ deki akademik birimleri görmek için buraya tıklayınız.

Firmanızın ilanının her türlü dijital ortamda güncel-geçerli logosu ile yayınlanması için  firma logonuzu da sisteme yükleyiniz. Duyurular ücretsizdir. İlanınızın son başvuru tarihi olmaması durumunda yayınlandıktan 3 ay sonra yayından kalkacaktır. İlanınızın yayına devam etmesini isterseniz tekrar iletişime geçmeniz gerekecek.

durumunda yayınlandıktan 3 ay sonra yayından kalkacaktır. İlanınızın yayına devam etmesini isterseniz tekrar iletişime geçmeniz gerekecek.