Üniversitemizi Ek Kontenjanla Kazanan Öğrencilerimizin Dikkatine!

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında Üniversitemize e-devlet üzerinden ek kontenjan kayıtları 23-25 Eylül 2019 tarihleri arasında e-Devlet kapısı https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden yapılacaktır. Öğrenciler e-devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr/ adresine giriş yaparak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden kayıt işlemlerini tamamlayabileceklerdir. Bu süre içerisinde e-devlet üzerinden kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar e-devlet üzerinden kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Ayrıca e-devlet kapısı üzerinden kayıt yaptıran öğrenciler kayıt olduklarını gösterir barkotlu çıktıyı alıp kayıt için gerekli belgelerle birlikte 27 Eylül 2019 tarihine kadar birimin öğrenci işlerine teslim edeceklerdir. E-devlet üzerinden kayıt olacak öğrenciler ayrıntılı bilgilere ekli dosyadan ulaşabilirler.

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında Üniversitemize şahsen ek kontenjan kayıtları 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında adayların kayıt hakkı kazandıkları birimler için ekte belirtilen adreslerde yapılacaktır. İkinci öğretime yerleşen adayların öncelikle öğrenim ücretini, tahsilat rehberinde belirtilen şekilde yatırmaları gerekmektedir. Bu süre içerisinde kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Ancak kesin kayıta mazereti nedeniyle gelemeyecek adaylar noterden vekâlet vermek suretiyle bir başkasına kayıt süresi içerisinde (23-27 Eylül 2019) kayıt işlemlerini yaptırabilirler. Eksik belgeyle kayıt yapılamaz. Tüm belgelerinizle birlikte kayıt olacağınız gün ilgili birime müracaat ediniz. Şahsen kayıt olacak öğrenciler ayrıntılı bilgilere ekli dosyadan, kayıt adreslerine de bu dosyadan ulaşabilirler.

Kayıt işlemlerini tamamlayan öğrencilerin ders seçme işlemleri 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında akademik danışmanları tarafından yapılmaktadır. Bu öğrencilerin danışman onayı için danışmanlarının yanına gelmelerine gerek yoktur. Ancak ikinci öğretim öğrencilerinin 27 Eylül 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar öğrenim ücretlerini tahsilat rehberinde belirtilen şekilde yatırmaları gerekmektedir.

Şehit eş ve çocukları ve Gazi ile eş ve çocuklarından Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı veya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerinden temin edecekleri hak sahiplik belgesini Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına teslim etmeleri halinde öğrenim süreleri boyunca katkı payı ve öğrenim ücreti alınmayacaktır.

Sağlık Kurulu Raporları hakkında yönetmelik uyarınca engelli olduğuna dair Sağlık Kurulu Raporunu Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına  sunan öğrencilerin ödemesi gereken öğrenim ücreti tutarlarında program süresi ve kayıtlı olunan program sayısı sınırlaması olmaksızın engellilik oranı kadar indirim yapılır. Bu kapsamda birinci öğretim öğrencilerinden de program süresi ve kayıtlı olunan program sayısı sınırlaması olmaksızın katkı payı ücreti alınmaz.

E Devlet Ek Kayıt Duyurusu

Şahsen Ek Kayıt Duyurusu