Sevgili Öğrenciler

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesine hoş geldiniz.
Üniversite öğrenimine ilk başladığınız günlerde sizlere verilecek olan oryantasyon programı ve Danışman hocalarınız ile dersleri ve uygulamaları dikkatlice takip ediniz.
Öğrenci arkadaşlarımızla tanışın, arkadaşlıklar kurun ve bu arkadaşlıklarınızı devam ettirin. Arkadaşlık kurarken de seçici davranmayın ve yelpazeniz geniş olsun. Her düşünce ve felsefedeki insanla geçinmeyi burada öğrenin. Ama bu arada, zararlı alışkanlıklara da dikkat edin ve bu konuda asla taviz vermeyin.
Üniversitemizdeki eğitiminiz içinde usül ve üslubuna uygun eleştirel akla sahip, ekip çalışmasına alışmış gençler olarak yetişmenizi arzu ediyoruz.
Üniversitemiz uluslararası bir üniversite olduğundan, dünyanın çok değişik ülkelerinden çok fazla yabancı öğrencilerimiz var. Bu öğrencilerimizle de aynı bölümde olmazsanız bile tanışın, arkadaşlıklar kurun, ileride mezun olduktan sonra da bu arkadaşlarınızla ilişkilerinizi devam ettirin. Onların ülkelerine gidin, oralardan insanları ülkemize davet edin. Hayatınızda girebileceğiniz her kulvarda, bu tip arkadaşlıklardan hem siz, hem ülkemiz, hem de onların ülkeleri istifade edecektir.
Hemen her konuda ve her zaman hocalarımız ve idareci personelimizin kapıları sizlere daima açıktır ve Üniversitemizin kapıları da size bir ömür boyu aynı şekilde açık olacaktır.
Kabiliyetiniz ve ilgi alanlarınıza göre hemen her konuda mevcut olan öğrenci kulüplerine devam edin. Boş vakitlerinizi buralarda geçirin, faydalı hobiler edinin.
Üniversitemizdeki günlük, haftalık, aylık, yıllık toplantı, konferans, panel gibi her çeşit etkinlik yapılmaktadır. Bu konularda Üniversitemizin web sitesini de düzenli olarak takip edin, bunlara katılın, not alın, sorular sorun ve böylece boş vakitlerinizi daha iyi değerlendirirsiniz.
Geriye dönüp baktığınızda, keşke şunları da öğrenseydim, keşke kulüplerde şu yönlerimi de geliştirseydim dememek için, şimdiden içinde bulunduğunuz zamanın kıymetini bilin ve değerlendirin.
Yeni öğrencilerimize aramıza hoş geldiniz diyerek, bütün öğrencilerimize 2013-2014 eğitim öğretim yılında başarılar dileriz.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
Öğretim Üyeleri