Yaz Okulu Kayıt Duyurusu

Yaz okulu ders seçme işlemleri için Öğrenci Bilgi Sistemi 06 Temmuz 2020 Pazartesi günü saat 08.00’de açılacaktır. Yaz okulunda kesin kayıt yapabilmeniz için 06–09 Temmuz 2020 tarihleri arasında ilk önce derssecme.bilecik.edu.tr internet adresinden derslerinizi seçip, ekranda belirtilen almak istediğiniz ders saati ücretini tahsilat rehberinde belirtilen şekilde yatırmanız gerekmektedir.

Diğer Üniversite Öğrencilerinin Yaz Okulunda Üniversitemizden Ders Alabilmesi İçin;

https://obs.bilecik.edu.tr/bilecik/basvuru/ogrencibasvuru.aspx internet adresinden 09 Temmuz 2020 Perşembe günü saat 12.00’ye kadar öğrenci bilgi sistemine misafir öğrenci kaydını yaptırmaları gerekmektedir. Daha sonra kayıt sırasında belirttikleri elektronik posta adreslerine gönderilen kullanıcı adı ve şifreyle derssecme.bilecik.edu.tr internet adresinden ders seçme işlemi yapacaklar ve ders seçme ekranında belirtilen ücreti 06–09 Temmuz 2020 tarihleri arasında tahsilat rehberinde belirtilen şekilde yatırdıktan sonra kayıt onay işlemleri 09 Temmuz 2020 Perşembe günü mesai bitiminde otomatik olarak gerçekleştirilecektir. Başvuru sırasında seçilen bölüm haricinde bir bölümde açılan bir dersi almak isteyen öğrencilerin ilgili birimin danışmanına alacağı dersleri bildirmesi halinde ders seçme işlemi yapılabilecek ve ders seçme ekranında belirtilen ücreti 06–09 Temmuz 2020 tarihleri arasında tahsilat rehberinde belirtilen şekilde yatırdıktan sonra kayıt onay işlemleri 09 Temmuz 2020 Perşembe günü mesai bitiminde otomatik olarak gerçekleştirilecektir.

 

Yaz okulunda dersler uzaktan öğretim yoluyla her ders saati için en az 35 en fazla 45 dakikalık canlı ders şeklinde yürütülecektir. Öğrenciler canlı dersleri takip edebilecekleri gibi sonradan videoları izleyebileceklerdir.

 

Öğrenciler teorik derslerin % 70’ine, uygulama, laboratuvar, atölye ve stüdyo çalışmalarının % 80’ine katılmak zorundadır. Canlı dersleri takip eden veya sonradan videoları izleyen öğrenciler tespit edilerek öğrencilerin derslere devam durumları dersi veren öğretim elemanı tarafından takip edilecektir.

 

Yaz okulu kayıt duyurusuna ekli dosyadan ulaşabilirsiniz.

Yaz okulu akademik takvimine ekli dosyadan ulaşabilirsiniz.

Yaz okulu ücretlerine ekli dosyadan ulaşabilirsiniz.

Yaz okulu ücretleri tahsilat rehberine ekli dosyadan ulaşabilirsiniz.

Yaz okulu öğrenci ders seçme bilgi dokümanına ekli dosyadan ulaşabilirsiniz.

Yaz okulunda açılması muhtemel derslerin listesine ekli dosyadan ulaşabilirsiniz.