Staj Hareketliliği

Yapmanız gerekenlerle ilgili olarak lütfen aşağıdaki yol haritasından yardım alınız.

ERASMUS STAJ YOL HARİTASI

Kurum ID Kodu: TR BILECIK01

Aşama Belge 1 Belge 2 Belge 3 Belge 4 Belge 5
İlk Başvuru (İlana çıkınca) Öğrenci Staj Hareketliliği Başvuru Formu Yabancı Dil Sınavı Sonuç Belgesi Transkript Davet Mektubu (detayları için tıklayın)
Gitmeden Önce (Seçildikten sonra) Learning Agreement For Traineeship (“before mobility”) Hibe Sözleşmesi. Doldurulmadan önce Ziraat Bankasından vadesiz avro hesabı açtırılmalıdır. ( Ofise gelerek imzalanacaktır) Erasmus Öğrenci Beyannamesi (Lütfen indirip okuyunuz) Sigorta (Sağlık, Kaza, Mesuliyet sigortalarını içeren) detayları için tıklayın) Gidiş OLS sınavı (online sistem üzerinden)
Gittikten Sonra Gönderilecek Learning Agreement For Traineeship (“during mobility”) (eğer anlaşmada değişiklik söz konusu ise)
Döndükten Sonra Ofise Sunulacak Learning Agreement For Traineeship (“after mobility”) Katılım Sertifikası Nihai Rapor (Mobility Tool üzerinden, doldurulacaktır)Açıklama için tıklayın Dönüş OLS sınavı (online sistem üzerinden) Pasaport Fotokopisi

DİKKAT! 25 yaşını doldurmamış tüm öğrenciler, pasaport harcından muaftır. 25 yaşından büyük öğrenciler, pasaport harcından muaf olabilmek için gerekli formları (başvuru formu ve onay formu) doldurarak önce kendi akademik birimlerine onaylatmalı, daha sonra Genel Sekreterliğe (Rektörlük binası 1.kat) teslim etmelidir. Onay yazısı hazır olunca haber verilecek ve bu onay yazısı ile ilgili Nüfus Müdürlüğüne başvurulması gerekmektedir.