2017-2018 ERASMUS STAJ HAREKETLİLİĞİNDEN FAYDALANMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!!!

2017-2018 ERASMUS STAJ HAREKETLİLİĞİNDEN FAYDALANMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!!!

1.Öğrenci seçilmeden önce staj yapılacak işletme biliniyor olmalı ve öğrenciyi kabul edeceğinden emin olunmalıdır. Bundan dolayı staj hareketliliği için öğrenci seçme ve değerlendirme işlemleri 15 Şubat 2018 ve 15 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Staj Hareketliliğinden faydalanmak isteyen öğrenciler, 15 Şubat 2018 tarihine kadar staj yerini belirlemesi, “Erasmus Student Work Placement” formunu doldurup staj yapılacak olan kurumda sorumlu kişiye imzalatıp onaylatması ve Uluslararası İlişkiler Ofisi’ne teslim etmesi gerekmektedir. Staj faaliyetinin, öğrencinin diploma programı için zorunlu olması beklenmez. Ancak staj yapılacak ekonomik sektör, öğrencinin mevcut mesleki eğitim programı ile ilgili bir sektör olmalıdır.

  1. Öğrencinin, 23-24-25 Ekim 2017 tarihinde yapılacak olan yabancı dil sınavına katılması gerekmektedir. Seçme ve değerlendirmede bu sınavın sonuçları kullanılacaktır.

Sınava katılmak için başvuru formunun Uluslararası İlişkiler Ofisi’ne 20 Ekim 2017 tarihine kadar teslim edilmesi gerekmektedir.

3. ESN tarafından, Erasmus+ kapsamında staj yeri arayan öğrencileri ve stajyer arayan kuruluşları buluşturmayı hedefleyen bir web platformu geliştirilmiştir: http://erasmusintern.org/
Bu platformun kullanımı Erasmus+ Programına dahil ülkelerin çoğunluğu tarafından kabul görmüş olup sayfanın tanıtımı, ulusal ajanslar ve ilgili diğer paydaşlar tarafından yapılmaktadır.

Erasmus Student Work Placement için tıklayın

Başvuru Formu için tıklayın