28 Kasım’da Veri Merkezi Devreye Alınıyor

6 yıldır eski rektörlük binasındaki sistem odasında hizmet veren bilişim sistemleri, yeni devreye alınan veri merkezine aktarılmaktadır. 28 Kasım 2014 Cuma günü 17:00’dan itibaren tüm sistemler kapatılarak veri merkezine taşınacaktır.

Yapılacak olan çalışma sırasında; İnternet, IP telefon sistemi, kablosuz ağ, kamera sistemi, yerel ağ, web tabanlı otomasyon sistemleri ile diğer sunucu ve ağ hizmetlerinin tamamı devre dışı kalacaktır.

Merkez yerleşkedeki tüm binalara ağ ve internet hizmeti taşıyan fiberoptik kablolar da eski rektörlük binasında kesilip, veri merkezine aktarılacaktır. Yapılacak olan çok yönlü çalışmalarda öngörülemeyen problemler oluşması durumunda, çalışmalar haftasonuna sarkabilecektir.

Bu çalışma vesilesiyle, bu günlere gelmemizde emeği olan tüm paydaşlarımıza teşekkür etmek istiyoruz. Sürekli büyüyen bilişim sistemimiz için şimdiki sistem odasının altyapı ve fiziksel koşulları yetersiz kalmıştır. Yeni yapılmış olan veri merkezinde ise modern ve teknolojik bir altyapı kurulmuştur. İklimlendirme, enerji kesintisizliği, geçiş kontrol, gazlı yangın söndürme, algılayıcılar, bina otomasyonu gibi yüzlerce farklı bileşenden ve onlarca farklı sistemden oluşan bu büyük kurgunun her bir aşamasının nakış gibi dokunmasında emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

Tüm çalışanlarımıza ve öğrencilerimize duyurulur.