Taraklı, Göynük, Sülüklügöl Gezisi

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı idari ve akademik personeli, 20.04.2013 tarihinde tam kadro geziye çıktı. Taraklı’da köy kahvaltısının ardından, yerel üretim ürünlerin satıldığı pazarda alışveriş yapıldı. Göynük’te Akşemseddin Hz. ve Ömer Sıkkîn Hz. türbesi ziyaret edildi. Sünnet Gölü’nde verilen çay molasının ardından Sülüklügöl’e yola çıkıldı.

Gezinin en zorlu kısmı Sülüklügöl yürüyüş parkuru oldu. Köseler-Akyokuş mevkiinden başlayan ve Sülüklügöl’e kadar uzayan 7,5km’lik yürüyüş parkuru, aşırı sis nedeniyle 10km yürünerek tamamlanabildi. Yağış olmamasına rağmen sis nedeniyle yerlerin ıslak olması, yamaçlarda ve inişlerde kayganlık nedeniyle oldukça zor anlar yaşattı. Yine sis nedeniyle, zirveden görülebilen tek manzara sadece 20 metrelik mesafeydi. Sülüklügöl’deki yemek molasından sonra, araca ulaşım için 3km daha yürünerek parkur tamamlandı.

Son durak olarak gidilen alabalık tesisinde yemek yerken, bir yandan da ısınma ve dinlenme olanağı sağlandı. Dönüş yolu ise otobüs mikrofonu ile yapılan karaoke şovları sayesinde oldukça eğlenceliydi.

Tüm zorluklara rağmen geriye bakıldığında, oldukça keyif alınan bir gezi oldu. Zor koşullara karşın herkesin birlikteliği sağlamak için çabalaması, birbirine destek olması herkesin gücünü artırdı. Geziye katılan tüm personelimize ve misafir arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Gezinin rotası için Wikiloc sayfasına bakabilir, seçtiğimiz bazı fotoğrafları da altta görebilirsiniz.