Rektörümüz Prof. Dr. Taş, Basın Mensuplarıyla Kahvaltıda Buluştu

Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Taş, Bilecik’te faaliyet gösteren basın kuruluşlarının yöneticileri ve temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Basın Yayın ve Halkla İlişkileri Koordinatörlüğü tarafından organize edilen kahvaltıya Genel Sekreter Doç. Dr. Cihan Darcan ve Basın Yayın ve Halkla İlişkileri Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Atıl Taşer de katıldı.

Kahvaltı öncesi kısa bir konuşma yapan Rektör Taş, ilimiz basınının çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyledi ve basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Günü’nü bir kez daha kutladı. Kahvaltının ardından Rektör Taş basın mensuplarının üniversite hakkında sorduğu sorulara yanıt verdi.

Rektör Taş, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nin gelecek dönem eğitim anlayışının hangi yönde olacağına ilişkin bir soruya, üniversitemizin Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler olarak iki temel alan üzerinde şekillenmesini sağlayacaklarını söyledi. Fen Bilimleri alanında çalışma yapan akademisyenlerimizin Biyo-Teknoloji ve enerji sistemleri alanlarında öne çıktıklarını ifade eden Rektör Taş, fen bilimlerinde çalışmaların bu iki alanda yoğunlaştırılacağını söyledi. Üniversitemizin fen bilimleri alanında eksik kaldığını söyleyen Rektör Taş, ileriki dönemde Fen Fakültesi’nin, Mühendislik Fakültesi’nin ve Ziraat Fakültesi’nin yeni yapılacak bir Ar-Ge Merkezi çatısı altında bir araya getirileceğini söyledi. YÖK’ün yeni kurulan üniversitelerde belli alanlarda uzmanlaşılması yönünde kararı olduğunu da hatırlatan Rektör Taş, ‘Burada bölgenin ihtiyaçları çok önemli. Biz Bilecik’e hangi alanlarda katkı yapabiliriz bunu belirleme noktasında Sayın Valimiz başta olmak üzere, millet vekillerimiz, belediye başkanlarımız, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerimiz ve STK’larımızla görüş alışverişi içindeyiz.’ dedi.

Samimi bir sohbet havasında gerçekleşen kahvaltıda basın mensuplarının tüm sorularını içtenlikle yanıtlayan Rektör Taş, bundan böyle üniversitenin çalışmalarıyla ilgili daha sağlıklı bilgi akışının sağlanacağını ve ilişkilerin her zaman kuvvetli tutulacağını söyledi