[2019] Bilecik İli 2019 Yılı Arkeolojik Yüzey Araştırması

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nün izinleri ile Dr. Öğr. Üyesi Deniz SARI’nın başkanlığında Bilecik İli 2019 yılı Arkeolojik Yüzey araştırmaları 3 Eylül-20 Eylül 2019 tarihleri arasında Merkez, Söğüt, Gölpazarı ve Pazaryeri ilçelerinde gerçekleştirilmiştir.

Araştırmamız her zaman olduğu gibi Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğü’nün araç ve kumanya desteği, Türk Tarih Kurumu’nun maddi desteği ile gerçekleştirilmiştir. Bu vesile ile başta Bakanlık Temsilcimiz Derya NİKOLAYİDİS ve özveri ile çalışan tüm ekip üyeleri olmak üzere, adı geçen kurumların yetkililerine ve araştırma bölgemizde bizden hiçbir zaman destek ve ilgilerini esirgemeyen yerel yöneticiler ve yöre halkına teşekkür ederiz. Araştırmalar sırasında ayrıca jeoarkeoloji çalışmaları için Dr. Öğr. Üyesi Levent  UNCU ve Arş. Gör. Ebubekir KARAKOCA’ya, biyolojik alan incelemeleri için Dr. Öğr. Üyesi TUBA YAĞCI’ya teşekkür ederiz.

Yüzey Araştırması ekibi:

Dr. Öğr. Üyesi Deniz SARI (Başkan, Arkeololog), Derya NİKOLAYİDİS (Bakanlık Temsilcisi), Dr. Öğr. Üyesi Levent  UNCU (Coğrafyacı), Dr. Öğr. Üyesi TUBA YAĞCI  (Biyolog), Araş. Gör. Haralambos NİKOLAYİDİS (Filolog), Araş. Gör. Ebubekir KARAKOCA (Coğrafyacı), Yusuf TUNA (Arkeololog), Fadime ARSLAN (Arkeolog), Osman DENGİZ (Arkeolog), Burcu SAYGILI (Arkeolog), Neslişah ÖZKAN (Arkeolog), Akasya Betül PATAN (Arkeolog), Birsen ÇOŞKUN (Arkeolog), Nursaç KAYA (Arkeolog), Mert Nadir YAZMACI (Arkeolog), Deniz DAK (Arkeolog), Yunus Emre ARAS (Arkeolog), Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğrencileri Hatice Kütük, Özgür YILMAZ, Hamza ALADAĞ, İsmet Aytunç AY, Anıl Can AYDOĞAN.